Przyłączamy się do walki!

Spółka Projekt Multimedia wstąpiła do grona partnerów stowarzyszenia Strażacy Wspólnie przeciw Białaczce. Organizacja skupia strażaków – wolontariuszy, których szlachetną misją stała się pomoc osobom cierpiącym z powodu nowotworów krwi. Rejestrując kolejnych potencjalnych dawców szpiku walczą o życie ludzi zmagających się z białaczką.

Członkowie organizacji angażują się w akcje charytatywne już od 2015 roku. Samo stowarzyszenie zostało utworzone jednak dopiero rok temu. Dzięki sformalizowanym strukturom strażakom łatwiej jest organizować różnego typu wydarzenia i zbierać środki na swoją działalność. Wolontariusze propagują wiedzę na temat białaczki i namawiają do rejestracji w bazie potencjalnych dawców szpiku kostnego. Na tym jednak nie poprzestają! W ramach akcji „Paczka dla dzieciaka na święta od strażaka”, odwiedzili 12 szpitali onkologicznych w Polsce, gdzie wręczali dzieciom zabawki. Pomagali także w zbiórce pieniędzy na rzecz kolegi z jednostki w Warszawie, który przeszedł operację wycięcia guza mózgu.

Aby podsumować rok działalności 21 kwietnia 2018 roku w Krzeczynie Małym odbyło się spotkanie sprawozdawcze. Na zebranie przyjechały delegacje jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej aż z ośmiu województw! Do stowarzyszenia przyjęto wówczas nowych członków i podjęto decyzję o zmianie nazwy na Ochotnicza Straż Pożarna Grupa Ratownictwa Specjalistycznego Strażacy Wspólnie przeciw Białaczce Lubin. Było to konieczne ze względu na rozszerzenie działalności organizacji.

Stowarzyszenie Strażacy Wspólnie przeciw Białaczce ma wiele ambitnych planów. W związku z tym poszukują kolejnych firm i osób prywatnych, które chciałyby wesprzeć działalność stowarzyszenia.

Więcej informacji na temat stowarzyszenia można znaleźć na stronie internetowej www.strazacyprzeciwbialaczce.pl.