Projekt Multimedia w finale AV Awards za ostrowską Mediatekę!

Firma Projekt Multimedia ponownie została wyróżniona. Tym razem za realizację systemu AV w nowoczesnej Mediatece w Ostrowie Wielkopolskim. Światowi specjaliści z branży audiowizualnej zakwalifikowali ją do ścisłego finału AV Awards 2019, spośród 700 innych inwestycji.  Zaprojektowana i wykonana przez lubińską firmę Projekt Multimedia instalacja AV, powalczy o statuetkę z realizacjami z Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych i Rosji w kategorii „Education Project of the Year”. 

W corocznym plebiscycie startują firmy z branży audiowizualnej z całego świata, prezentując najlepsze i najbardziej zaawansowane technologicznie inwestycje. Grono jurorów składa się z najwybitniejszych specjalistów, a proces oceniania jest niezwykle rygorystyczny. W tym roku padł rekord. Zgłoszono aż 700 projektów z całego świata. Sędziowie zmuszeni byli dokonać dwuetapowej selekcji. Ostatecznie wybrano 73 realizacje, które podzielono na 10 kategorii. Spółka Projekt Multimedia, która zajmowała się instalacją urządzeń oraz integracją systemu audiowizualnego w ostrowskiej placówce, jako jedyna firma z Polski będzie walczyć o statuetkę AV Awards 2019. Ogłoszenie zwycięzców nastąpi 11 października, podczas uroczystej gali w Londynie. Przypomnijmy, że to już kolejna nominacja dla tej inwestycji. W grudniu 2018 roku Mediateka zakwalifikowała się także do finału międzynarodowego konkursu InAVation Awards 2019.

– Jesteśmy niezwykle dumni, że każda z naszych realizacji zyskuje uznanie międzynarodowego Jury. W takich konkursach jak AV Awards czy InAVation Awards startują inwestycje o nieporównywalnie większych budżetach i większym rozmachu. Tym bardziej cieszy, że grono branżowych specjalistów kwalifikuje nasze projekty, spośród setek innych z całego świata, do walki o główne nagrody. Świadczy to o tym, że wykonujemy instalacje na najwyższym poziomie, a także utwierdza nas w przekonaniu, że warto angażować się całym sercem w każdą realizację, gdyż nasze poświęcenie i ciężka praca przynoszą wspaniałe efekty.– Przekonuje Łukasz Skibiński, dyrektor pionu projektów i wdrożeń w firmie Projekt Multimedia.

Pierwsza w Wielkopolsce multimedialna biblioteka w niczym nie przypomina standardowej wypożyczalni książek. To miejsce tętni życiem, obfituje w spotkania z fascynującymi ludźmi i w ciekawe wydarzenia kulturalne. Co więcej, pozwala na rozwijanie kreatywnych pasji! W Mediatece można samodzielnie skomponować muzykę, nagrać piosenkę, uczyć się rysunku lub programowania robotów, posłuchać audiobooków, oglądać filmy, a także przeglądać cyfrowe zbiory literatury. Wszystko to możliwe jest dzięki zastosowaniu zróżnicowanych urządzeń multimedialnych.

Odremontowany budynek dawnego Empiku przy ulicy Kolejowej w Ostrowie, został zaadaptowany na potrzeby nowej placówki. Multimedialną bibliotekę podzielono na strefy nazwane „Przystankami kultury”. W dziale: „Muzyka” stworzono stanowiska do samodzielnego komponowania utworów muzycznych. Każde z nich wyposażono w komputer z keybordem i oprogramowaniem oraz słuchawkami.  Pasjonaci muzyki mogą również korzystać z perkusji i gitary elektrycznej. Strefę o nazwie „Kultura techniczna” podzielono na dwie części, dostosowane do wieku użytkowników. Dla młodszych dzieci przygotowano  szereg atrakcji, m.in. interaktywną podłogę, która zachęca do udziału w grach zręcznościowych, takich jak football czy  łapanie balonów. Przy trzech stolikach interaktywnych dzieci mogą grać w gry, które uczą je liczyć i rozwiązywać łamigłówki. W tej części obiektu znajdują się także dwa stanowiska, które przenoszą młodzież do wirtualnego świata gier. W strefie dla starszych użytkowników znajdują się bardziej zaawansowane urządzenia. Odwiedzający Mediatekę, mogą uczyć się tworzenia grafiki komputerowej. Służy im do tego komputer z oprogramowaniem oraz tablety graficzne. Korzystając z tej strefy młodzież po raz pierwszy spotyka się również z nauką kodowania! Ogromnym zainteresowaniem cieszą się tu programowalne roboty. Za pomocą specjalnych  zestawów edukacyjnych, młodzież uczy się podstaw elektroniki czy przeprowadza praktyczne eksperymenty poznając prawa fizyki. „Fonoteka”, czyli wypożyczalnia ścieżek muzycznych, została wyposażona w specjalne stanowiska komputerowe z ekranem dotykowym oraz zestawami słuchawek. W strefie „Spotkania z kulturą” znajdują się z kolei wszystkie urządzenia niezbędne do organizowania spotkań i mini konferencji.

Mediateka w Ostrowie Wielkopolskim odniosła ogromny sukces. Jej popularność przerosła najśmielsze oczekiwania władz miasta. Tak atrakcyjna forma obiektu z powodzeniem przyciąga mieszkańców do odwiedzin placówki i skorzystania z jej oferty, zarówno tej dotyczącej bogatych zbiorów, jak i tej związanej z wydarzeniami kulturalnymi. Bez wątpienia przyczyni się to do wzrostu czytelnictwa a także wpłynie pozytywnie na integrację lokalnej społeczności.

Realizacje spółki Projekt Multimedia doceniane są przez specjalistów z branży audiowizualnej, o czym świadczą nominacje do międzynarodowych nagród: InAVation Awards 2019 za instalację urządzeń oraz integrację systemu AV w Mediatece w Ostrowie Wielkopolskim, a także za wykonanie prac w Siedzibie Głównej i Centrum Badań i Rozwoju firmy CCC S.A., nominacja do InAVation Awards 2018 za realizację ekspozycji stałej pn. „Kierunek zdrowie” w Centrum Nauki EXPERYMENT w Gdyni, nominacja do AV Awards 2017 za realizację ekspozycji w Muzeum Mleka w Grajewie. Instalacje wykonywane przez lubińską firmę zbierają również wiele nagród na arenie krajowej. Muzeum Miasta Ostrowa Wielkopolskiego, w którym Projekt Multimedia stworzyła multimedialną ekspozycję, znalazło się w gronie laureatów 39. Konkursu na Wydarzenie Muzealne Roku Sybilla 2018. Wyróżnienie to jest najważniejszą formą uznania osiągnięć w polskim muzealnictwie. Lubińskie Muzeum Historyczne, w którym spółka od podstaw zaprojektowała i wykonała wystawę stałą poświęconą historii miasta, w 2018 roku zwyciężyło głosami internautów w TOP 5 dolnośląskich muzeów, konkursie organizowanym przez Radio Wrocław. Kapituła XVI edycji Konkursu na Najlepszy Produkt Turystyczny Województwa Podlaskiego nagrodziła Muzeum Mleka w Grajewie Certyfikatem Podlaskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej. W tym samym okresie firma Projekt Multimedia zajęła 5. miejsce na dolnym śląsku i 47. w kraju w rankingu e-Gazele Biznesu 2018.

Link do listy finalistów: https://www.avinteractive.com/av-awards/av-awards-2019-projects-shortlist-08-08-2019/