Muzeum 3D podbija serca jurorów!

Kolejny sukces multimedialnej ekspozycji w Muzeum 3D w Ostrowie Wielkopolskim! Placówka znalazła się w gronie laureatów 39. Konkursu na Wydarzenie Muzealne Roku Sybilla 2018. Wyróżnienie to jest najważniejszą formą uznania osiągnięć w polskim muzealnictwie.

artykuł w portalu naszrynek.pl

Ostrowskie muzeum zostało dostrzeżone w kategorii ,,Nowe i zmodernizowane wystawy stałe” obok Muzeum Narodowego we Wrocławiu oraz Muzeum Okręgowego w Toruniu.
– Warto zaznaczyć, że byliśmy jedynym muzeum w Wielkopolsce nominowanym do tej prestiżowej nagrody – mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa. – Szczególne słowa podziękowań dla dyrektora Witolda Banacha wraz z zespołem za pomysł i przygotowanie wystawy oraz dla pracowników Urzędu Miejskiego, którzy przyczynili się do powstania tego obiektu kulturalnego. Dzięki wspólnej pracy udało nam się urzeczywistnić marzenia.
Czytamy w portalu naszrynek.pl.

Artykuł w portalu infostrow.pl

Równo tydzień temu (23.05.2019 r.) ostrowskie muzeum zdobyło I nagrodę w kategorii „Działalność wystawiennicza” w Konkursie na Wydarzenie Muzealne 2018 roku w Wielkopolsce. 

– Znaczący ośrodek muzealniczy stworzył ważną, uniwersalną i nowoczesną wystawę stałą z aranżacją zachowującą równowagę pomiędzy multimediami a obiektami muzealniczymi – uzasadnia komisja. – Wystawa podbudowująca tożsamość społeczności lokalnej – dająca klimat życia dawnego miasta i co najważniejsze uruchamiająca w sposób nadzwyczajny wyobraźnię młodych ludzi.

Czytamy w portalu infostrow.pl.

Firma Projekt Multimedia zajmowała się instalacją urządzeń oraz integracją systemu audiowizualnego w ostrowskim muzeum. Zobaczcie film z tej realizacji.