InAVation Awards 2019: dwie nominacje dla Projekt Multimedia!

Pierwsza w Wielkopolsce Mediateka, a także Siedziba Główna oraz Centrum Badań i Rozwoju spółki CCC S.A. to dwa projekty, które znalazły się w finale InAVation Awards 2019! O statuetki powalczą z realizacjami audiowizualnymi z całego świata.

W corocznym plebiscycie firmy z branży AV prezentują najlepsze i najbardziej zaawansowane technologicznie inwestycje. W tej edycji z setek zgłoszonych projektów dwa pochodzą z Polski. Oba zrealizowała firma Projekt Multimedia, która zajmowała się instalacją urządzeń oraz integracją systemu audiowizualnego. O statuetkę zawalczy w dwóch kategoriach: „Government and Public Sector”, za ostrowską Mediatekę oraz „Corporate” za wykonanie prac w Siedzibie Głównej i Centrum Badań i Rozwoju obuwniczego giganta – firmy CCC S.A.

Nowoczesna przestrzeń biurowa

Budynek B znajdujący się na terenie zakładu produkcyjnego CCC przez lata pełnił funkcję magazynu. Wraz z rozwojem spółki pojawiła się potrzeba zaadaptowania go na siedzibę główną spółki oraz nowoczesną wzorcownię, w której powstawałyby unikalne projekty butów i torebek.

Obiekt podzielono na dwie strefy: strefę biurowo-administracyjną, gdzie mieści się siedziba główna spółki oraz strefę Centrum Badań i Rozwoju, gdzie znajduje się wzorcownia. Minimalistycznie zaaranżowaną przestrzeń wzbogacono o subtelnie wkomponowane multimedia: precyzyjnie zlicowane ze ścianami ekrany led, bezprzewodowe systemy rezerwacji sal, designerskie oświetlenie i systemy wideokonferencyjne. W nowoczesnym budynku znalazł się także sentymentalny akcent.

Na terenie wzorcowni ustawiono dwa kontenery transportowe symbolizujące początki biznesu prezesa CCC Dariusza Miłka, który we wczesnych latach 90-tych sprowadzał obuwie w takich właśnie kontenerach do Polski. Jedną ze ścian tej konstrukcji stanowi ekran LED o wymiarach 6 m x 2 m.

– W naszej branży nieczęsto zdarzają się inwestycje, w których możemy pozwolić sobie na projektowanie systemu opartego o najbardziej zaawansowane technologicznie rozwiązania. Dlatego cieszymy się, że mogliśmy być częścią przedsięwzięcia, którego finalny efekt jest tak imponujący. – podkreśla Szymon Kowal, dyrektor ds. rozwoju w firmie Projekt Multimedia.

Realizacja w Polkowicach znalazła się w finałowej dziesiątce InAVation Awards 2019 w kategorii „Corporate”. O zwycięstwo powalczy z inwestycjami z Indii, Wielkiej Brytanii, Niemiec i Rosji, m.in. z siedzibą główną największej na świecie agencji prasowej Bloomberg czy siedzibą główną międzynarodowego koncernu medialnego Condé Nast.

Kodowanie w bibliotece

– Pierwsza w Wielkopolsce multimedialna biblioteka w niczym nie przypomina standardowej wypożyczalni książek. – Przekonuje Łukasz Skibiński, dyrektor pionu projektów i wdrożeń w firmie Projekt Multimedia. – W Mediatece można samodzielnie skomponować muzykę, nagrać piosenkę, uczyć się rysunku lub programowania robotów, posłuchać audiobooków, oglądać filmy, a także przeglądać cyfrowe zbiory literatury. Wszystko to możliwe jest dzięki zastosowaniu zróżnicowanych urządzeń multimedialnych.

Multimedialną bibliotekę podzielono na strefy nazwane „Przystankami kultury”. W dziale: „Muzyka” stworzono sześć stanowisk do samodzielnego komponowania utworów muzycznych. Każde z nich wyposażono w komputer z keybordem i oprogramowaniem oraz słuchawkami. Pasjonaci muzyki mogą również korzystać z perkusji i gitary elektrycznej.

Strefę o nazwie „Kultura techniczna” podzielono na dwie części, dostosowane do wieku użytkowników. Dla młodszych dzieci przygotowano szereg atrakcji, m.in. interaktywną podłogę, która zachęca do udziału w grach zręcznościowych, takich jak football czy łapanie balonów.

Przy trzech stolikach interaktywnych dzieci mogą grać w gry, które uczą je liczyć i rozwiązywać łamigłówki. W tej części obiektu znajdują się także dwa stanowiska, które przenoszą młodzież do wirtualnego świata gier.

W strefie dla starszych użytkowników znajdują się bardziej zaawansowane stanowiska. Odwiedzający Mediatekę, mogą uczyć się tworzenia grafiki komputerowej. Służy im do tego komputer z oprogramowaniem oraz także tablety graficzne.

Korzystając z tej strefy młodzież po raz pierwszy spotyka się również z nauką kodowania! Ogromnym zainteresowaniem cieszą się tu programowalne roboty.

Za pomocą specjalnych zestawów edukacyjnych, młodzież uczy się podstaw elektroniki czy przeprowadza praktyczne eksperymenty poznając prawa fizyki. „Fonoteka”, czyli wypożyczalnia ścieżek muzycznych, została wyposażona w specjalne stanowiska komputerowe z ekranem dotykowym oraz zestawami słuchawek.

W strefie „Spotkania z kulturą” znajdują się z kolei we wszystkie urządzenia niezbędne do organizowania spotkań i mini konferencji.

Multimedialna Biblioteka w Ostrowie Wielkopolskim znalazła się w finałowej szóstce, w kategorii „Government and Public Sector”. O zwycięstwo powalczy z inwestycjami z Włoch, Chin, Rosji, Królestwa Bahrajnu i Francji, m.in. z Centrum Monitoringu Miejskiego w Turynie, Centrum Szkoleniowym Departamentu Morskiego w Hongkongu, czy Parlamentem Bahrajnu.

W drodze po kolejne sukcesy

Ogłoszenie zwycięzców nastąpi 5 lutego, podczas pierwszego dnia największych w Europie targów technologicznych ISE 2019 w Amsterdamie.

Nominacje do InAVation Awards 2019, to kolejne sukcesy firmy Projekt Multimedia. Realizacje spółki znalazły się w finale poprzedniej edycji konkursu, jak również międzynarodowego konkursu AV Awards. Lubińskie Muzeum Historyczne zwyciężyło w rankingu Top 5 Radia Wrocław. W tym roku Projekt Multimedia znalazła się także na 47. miejscu w kraju, a 5. na dolnym śląsku w rankingu e-Gazele Biznesu 2018.

 

Siedziba Główna oraz Centrum Badań i Rozwoju firmy CCC S.A.

Mediateka

 

Foto: Agnieszka Potocka / Projekt Multimedia Sp.z.o.o.
Filmy: Forest Grandfather Studio / Projekt Multimedia Sp.z.o.o.