CENTRUM BADAŃ I ROZWOJU ORAZ SIEDZIBA GŁÓWNA CCC ? GALERIA ZDJĘĆ

Budynek B znajdujący się na terenie zakładu produkcyjnego CCC przez lata pełnił funkcję magazynu. Wraz z rozwojem spółki pojawiła się potrzeba zaadaptowania go na siedzibę główną spółki oraz nowoczesną wzorcownię, w której powstawałyby unikalne projekty butów i torebek.

Obiekt podzielono na dwie strefy: strefę biurowo-administracyjną, gdzie mieści się siedziba główna spółki oraz strefę Centrum Badań i Rozwoju, gdzie znajduje się wzorcownia. Minimalistycznie zaaranżowaną przestrzeń wzbogacono o subtelnie wkomponowane multimedia: precyzyjnie zlicowane ze ścianami ekrany led, bezprzewodowe systemy rezerwacji sal, designerskie oświetlenie i systemy wideokonferencyjne. W nowoczesnym budynku znalazł się także sentymentalny akcent. Na terenie wzorcowni ustawiono dwa kontenery transportowe symbolizujące początki biznesu prezesa CCC Dariusza Miłka, który we wczesnych latach 90-tych sprowadzał obuwie w takich właśnie kontenerach do Polski. Jedną ze ścian tej konstrukcji stanowi ekran LED o wymiarach 6 m x 2 m.

– W naszej branży nieczęsto zdarzają się inwestycje, w których możemy pozwolić sobie na projektowanie systemu opartego o najbardziej zaawansowane technologicznie rozwiązania. Dlatego cieszymy się, że mogliśmy być częścią przedsięwzięcia, którego finalny efekt jest tak imponujący. – podkreśla Szymon Kowal, dyrektor ds. rozwoju w firmie Projekt Multimedia.

Realizacja w Polkowicach znalazła się w finałowej dziesiątce InAVation Awards 2019 w kategorii „Corporate”.  O zwycięstwo powalczy z inwestycjami z Indii, Wielkiej Brytanii, Niemiec i Rosji, m.in. z siedzibą główną największej na świecie agencji prasowej Bloomberg czy siedzibą główną międzynarodowego koncernu medialnego Condé Nast. Ogłoszenie zwycięzców nastąpi 5 lutego, podczas pierwszego dnia największych w Europie targów technologicznych ISE 2019 w Amsterdamie.